مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري بيان نمودند : عدم آگاهي از استفاده صحيح از فضاي مجازي مي تواند باعث بروز ناهنجاريهاي اجتماعي و تضعيف بنيان خانواده شود.

کد خبر: 42596 تاریخ انتشار: 1398/07/02
نمایش: 123
اخبار

مرضيه جليل پور در طي بازديدي که از واحد تخصصي نيروي انتظامي استان ، پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان (پليس فتا) داشتند ، اظهار نمودند : باتوجه به اينکه در فضاي مجازي درون مايه ها ، انديشه ها و علاقه هاي شخص کاربر بيش از هويت ظاهري آن مطرح مي شود مي تواند محيط پرخطري براي همه اقشار جامعه خصوصا کودکان ، نوجوانان ، جوانان و والدين آنها ايجاد نموده و شخصيت چندگانه را در آنها رشد و توليد ناهنجاريهاي اخلاقي ، انزواطلبي ، تغيير سبک زندگي ، نقص حريم خصوصي ، اعتياد به اينترنت و ... نمايد.
سرهنگ عسگري ، رئيس پليس فتا استان ضمن معرفي و اعلام وظايف اين واحد همچون جلوگيري و مبارزه با کلاهبرداري هاي اينترنتي ، هک و نفوذ، سرقت اينترنتي ، پورنوگرافي و ... بيان داشتند که شناخت همه افراد جامعه با فعاليتهاي پليس سايبري مي تواند آگاهي و هوشياري افراد را با انواع جديد جرايم رايانه اي و دسيسه هاي دشمنان در اين زمينه آشنا کند و با برخورد مناسب با مجرمان اين نوع جرايم ، اعتماد همه افراد جامعه را جلب نموده و از بزه ديدگان حمايت و به آنها ياري رساند.
در ادامه جليل پور تاکيد داشتند که آموزش صحيح کودکان ، نوجوانان ، جوانان و والدين آنها براي نحوه استفاده از اين ابزار قدرتمند به عنوان ابزار آموزش و رشد علمي ، فرهنگي و اجتماعي مي تواند سبب گسترش فناوري اطلاعات و ارتباطات پويا و مفيد در جهت ارتقاء سطح فرهنگ و علمي جامعه شود و از تضعيف بنيان خانواده جلوگيري نمايد.
در پايان مرضيه جليل پور ضمن تشکر از خدمات ارزنده پليس فتا، پخش آگهي هاي آموزنده همچون رسانه هاي ديداري و شنيداري و برگزاري کارگاههاي آموزشي براي نهادينه نمودن فرهنگ سايبري و ترويج فرهنگ استفاده صحيح از آن را ضروري دانستند و بيان داشتند که دستگاههاي اجرايي متولي امر فرهنگ با کمک و ياري پليس فتا مي توانند خطرات و تهديدات ناشي از فضاي سايبري را تقليل دهند که در اين راستا مدير کل امور بانوان و خانواده پيشنهاد اجراي طرح " يک روز آموزش ، يک عمر زندگي با آرامش " را براي 10 شهرستان استان با همکاري پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان ارائه نمودند.

افزودن دیدگاه