کميته کاري زنان و خانواده استان به رياست معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار برگزار گرديد.

کد خبر: 73341 تاریخ انتشار: 1398/11/08 05:23:07
نمایش: 111
اخبار
درکميته کاري بانوان و خانواده استان زير مجموعه کارگروه اجتماعي،فرهنگي،سلامت،زنان و خانواده که به رياست معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار برگزار گرديد،
مرضيه جليل پور گزارشي از روند چند ساله فعاليت کميته ازدواج استان و نحوه برگزاري دوره هاي آموزش پيش از ازدواج در مرکز طراحي زندگي در محل دانشگاه شهرکرد و اجراي طرح پيوند در شهرستانها تا پايان شهريور ماه سال 1398 ارائه نمودند و اظهار داشتند:
امر ازدواج نياز جامعه اسلامي است. همت و تدبير، تصميم صحيح و به موقع ما مسئولين و متوليان امر زمينه ساز ازدواج آسان و پايدار را در جامعه مهيا خواهد کرد.
در ادامه مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري تصريح نمودند: اميد است با تمام توان و برنامه ريزي دقيق نسبت به انجام اين وظيفه خطير در آگاه سازي جوانان و برطرف نمودن مشکلات پيش روي آنان زمينه انجام اين امر مقدس و سنت الهي با کمک دستگاه هاي متولي امر فراهم شود.
سپس معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار ضمن تقدير از عملکرد موفق دفتر بانوان و خانواده استانداري و ساير دستگاههاي اجرايي همکار در برگزاري کارگاههاي مذکور بيان داشتند:
نسل جوان براي پيمودن راههاي پرپيچ وخم رشد، بالندگي و تصميم گيري هاي مناسب و پيمان زناشويي پايدار، نيازمند آگاهي، آموزش و مشاوره قبل از ازدواج هستند. عدم شناخت و آگاهي زوجين از مسائل ازدواج، سطحي نگري به زندگي زناشويي و کوچک شمردن مشکلات موجب افزايش آمار طلاق شده است که بايد تدابير لازم درجهت کاهش آن صورت گيرد.
در اين کميته کاري مباحثي از قبيل مشکلات پيش روي جوانان براي ازدواج، بالا رفتن سن ازدواج، عوامل تاثيرگذار، راهکارهاي عملي براي رفع موانع ازدواج و... توسط مدعوين محترم مطرح گرديد.

افزودن دیدگاه