خانواده ها بايد نسبت به کنترل آگاهانه فرزندان خود در فضاي مجازي اقدام نمايند.

کد خبر: 42678 تاریخ انتشار: 1398/07/16
نمایش: 102
اخبار
در کارگاه آموزشي حمايت از حقوق کودک در فضاي مجازي،مدير کل امور بانوان و خانواده ضمن تبريک به مناسبت هفته ملي کودک اظهار کرد:در نگاهي منصفانه، فضاي مجازي در کنار آسيب ها و چالش ها، داراي کارکردهايي چون آگاهي بخشي به ويژه براي کودکان و نوجوانان است اما بهره برداري از ظرفيت هاي مثبت آن نيازمند اجراي طرح ها و برنامه هاي هوشمندانه اي است تا اين گروه سني به مسيري شايسته و هدفمند در فضاي مجازي هدايت شوند.
 مرضيه جليل پور افزود: دسترسي به اينترنت سالم و فضاي امن مجازي براي کودکان و نوجوانان در حال حاضر يکي از دل نگراني خانواده هاي ايراني و مسئولان است تا با فراهم آوري اين امکان کودکان و نوجوانان با اطمينان خاطر بيشتري از اين فضا استفاده کرده و بهره گيري هاي لازم را دريافت کنند.
مرتضي عسگري،رئيس پليس فتا استان در ادامه بيان داشتند که بارگذاري تصاوير نامناسب از کودکان در فضاي مجازي، نبود نظارت در خصوص استفاده کودکان از بازي‌ها رايانه‌اي و استفاده بدون حد و مرز کودکان و نوجوانان از شبکه‌هاي اجتماعي از مصاديق بي‌توجهي به حقوق کودکان به شمار مي‌رود.
 دراين کارگاه آموزشي که به مناسبت گراميداشت هفته ملي کودک برگزار گرديد شاغلين استانداري،فرمانداري ها و نمايندگان دستگاههاي اجرايي استان حضور داشتند که مخاطبين با نکاتي همچون رعايت حقوق کودکان در فضاي مجازي،عدم انتشار تصاوير کودکان در صفحات مجازي،برخي از اطلاعات مفيد فضاي مجازي و استفاده بهينه از آن، رعايت موارد امنيتي در استفاده از نرم افزار ها و ... آشنا شدند.

افزودن دیدگاه