جلسه تخصصي فرهنگ سازي اهداي خون بانوان در ماه هاي محرم و صفر به رياست مرضيه جليل پور ، مديرکل امور بانوان و خانواده برگزار شد.

کد خبر: 42486 تاریخ انتشار: 1398/06/09
نمایش: 143
اخبار

درجلسه تخصصي فرهنگ سازي  اهداي خون بانوان در ماه هاي محرم و صفر، مرضيه جليل پور ضمن تبريک هفته دولت و گراميداشت خاطره دوشهيد والامقام رجائي و باهنر و گراميداشت هفته امر به معروف و نهي از منکر اظهار نمود محرم که مي آيد دلدادگان حسيني در راه عشق به مولاي خود با برپايي مراسم عزاداري ، سياهپوش کردن کوي و برزن ، پخت و توزيع نذري و گاه با اهداي خون (نذر خون ) گوشه هايي از عشق و ارادت خود را به سالار شهيدان ، ابراز کرده و در پيروي از مکتب امام حسين (ع) براي نجات جان انساني نيازمند ياري مي رسانند.
در ادامه خانم دکتر جليل پور به فرهنگ سازي نذر خون با توجه به نقش پررنگ بانوان در خانواده ها اشاره نمودند.
در ادامه جلسه خانم دکتر داودي از سازمان انتقال خون استان بيان داشتند که بانوان نيمي از جامعه انساني هستند که بايد توانايي آنها را در اهداي خون يادآوري کنيم . همچنين ايشان درخصوص شرايط عمومي اهداي خون، ترويج فرهنگ نذرخون و شرايط پزشکي اهداي خون مواردي را مورد بحث و بررسي قرار دادند.
در پايان جليل پور ضمن ترويج اين فرهنگ خداپسندانه و انسان دوستانه ، اعلام آمادگي سازمان انتقال خون را براي خونگيري بانوان در تمام ايام سال به ويژه در ماههاي محرم و صفر توسط همکاران آن سازمان به اطلاع کليه رابطين دستگاههاي اجرائي رساندند.

افزودن دیدگاه