مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري به همراه مهندس عباسي،استاندار محترم و ديگر اعضاء شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان از تنها کمپ ترک اعتياد بانوان استان بازديد نمودند.

کد خبر: 42394 تاریخ انتشار: 1398/05/27 10:01:52
نمایش: 61
اخبار
در اين بازديد مهندس اقبال عباسي اظهار داشتند: مسئله اعتياد بايد در استان آسيب شناسي شود تا بتوان بدون هدر رفت اعتبار و هزينه و با برنامه ريزي دقيق و صحيح  با اين معضل مبارزه کرد. استاندار با اشاره به فعاليت مراکز درماني اعتياد در استان و تنها مرکز اعتياد خاص زنان بر حمايت بيشتر از اين مراکز تاکيد کردند.
در ادامه مرضيه جليل پور مديرکل امور بانوان و خانواده ضمن اظهار خرسندي از حضور استاندار محترم و حسن نظر ايشان، بيان داشتند :تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتياد اين است که مواد مخدر و سوء مصرف مواد عمدتا پديده اي مردانه است. به عبارتي شايد بتوان گفت اعتقاد بر اين است که زن ها بسيار کمتر از مردها به اعتياد روي مي آورند،  اما آنچه مسلم مي باشد اين است که اعتياد زن  با توجه به نقش مادر در حفظ بنيان خانواده،تاثير بيشتري بر روي  کالبد خانواده مي گذارد پس مهترين وظايف ما به عنوان مسئولين امر در اين زمينه پيشگيري مي باشد چرا که پيشگيري مقدم بر درمان مي باشد چراکه اين موضوع مورد تأييد آموزه‎هاي ديني اسلام بوده و هست به طوري که امام حسن عسکري (ع) مي‎فرمايند: «رد المعتاد عن عادته کالمعجز» «بازگردانيدن کسي از عادتش در صورتي که به چيزي عادت کرده است، همانند معجزه است.»
و از مهمترين راهکارها مي توان به ارائه آموزش ،نظارت بر مکان هاي جرم زا ،تقويت باورها و ارزش هاي ديني ،ايجاد زمينه هاي اشتغال و .... اشاره نمود.

افزودن دیدگاه