تفاهم نامه همکاري في مابين دفتر امور زنان و خانواده استانداري چهارمحال و بختياري با پليس راهنمايي و رانندگي استان در راستاي ارتقاء سطح دانش زنان درحوزه ترافيک منعقد شد.

کد خبر: 156723 تاریخ انتشار: 1400/07/20
نمایش: 65
اخبار
مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري چهارمحال و بختياري گفت: اين تفاهم‌نامه در راستاي ارتقاء سطح دانش زنان درحوزه ترافيک منعقد شده است تا بانوان که محور اصلي تربيت و آموزش در خانه و خانواده هستند، در اين حوزه آموزش لازم بهره‌مند شوند.
مرضيه جليل‌پور افزود:ارائه آموزش از زمان کودکي و نوجواني و استفاده از ظرفيت رسانه و مطبوعات يک گام براي کاهش مشکلات ترافيکي مي‌تواند باشد. به گفته وي، اين تفاهم‌نامه در راستاي افزايش همکاري مشترک براي ارائه آموزش در زمينه ارتقاء ايمني و پيشگيري از تخلفات و تصادفات، بهره‌گيري از ظرفيت و توان موجود، تقويت روحيه تعاون و همکاري،  مسئوليت‌پذيري، خودباوري و اعتماد به نفس، گسترش امر به معروف و نهادينه شدن مقررات راهنمايي و رانندگي در کاهش خسارت مادي و معنوي ناشي از تصادفات ترافيکي منعقد شده است.
جليل‌پور افزود: تقويت کمي و کيفي طرح بانوان فرهنگ‌ساز ترافيک مبني بر آموزش و ترويج رفتارهاي صحيح ترافيکي، توسعه فرهنگ قانونمداري و قانون پذيري در جامعه با استفاده از ظرفيت موثر و بي‌بديل زنان در نقش همسر و مادر براي اقناع‌سازي و ترغيب‌سازي خانواده در راستاي الزام به قانون از ديگر اهداف اين تفاهم نامه است. به گفته وي، اين تفاهم‌نامه سه ساله است و جامعه هدف آن زنان و بانوان در سطح استان است.  
رييس پليس راهنمايي و رانندگي چهارمحال و بختياري نيز با اشاره به اهميت نقش آموزش همگاني براي گسترش فرهنگ ترافيک گفت: ارتقاء دانش و فرهنگ ترافيک و کاهش تصادفات و پيشگيري از هدر رفت منابع مادي و غيرمادي ،به منظور اجراي فعاليت‌هاي آموزشي و فرهنگي از اهداف انعقاد اين تفاهم‌نامه است.
سرهنگ ايرج حسين‌پور افزود: بانوان فرهنگيار ترافيک با دريافت آموزش‌هاي لازم به عنوان سفيران فرهنگ صحيح ترافيک پليس راهور استان خواهند شد، تا در راستاي ترويج فرهنگ صحيح ترافيکي و رانندگي فعاليت داشته باشند.

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1400/08/06