نشست مديرکل امور زنان و خانواده استانداري چهارمحال و بختياري در هفته بزرگداشت مقام زن و مادر با مديريت صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان،روستائيان و عشاير استان و بانوان دهيار در روستاهاي استان

کد خبر: 155341 تاریخ انتشار: 1399/11/20 10:55:11
نمایش: 55
اخبار
در حاشيه نشست هم انديشي با بانوان دهيار در جهت ارتقاء وضعيت زنان روستايي و بررسي مشکلات بيمه اي زنان کارآفرين، مرضيه جليل پور ضمن عرض تبريک فرارسيدن ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر اظهار نمود: امروزه زن روستايي فقط به عنوان همسر،مادر و نيروي کار نقش آفريني نمي کند، بلکه در کنار مردان براي توسعه روستاي خويش تصميم مي گيرد و با طرح ها و ايده هاي کارآفريني مسير توسعه اقتصادي را هموار مي سازد.
 
مديرکل امور زنان و خانواده استانداري چهارمحال و بختياري تصريح نمود: يکي از عرصه هاي قابل تامل براي حضور زنان در حوزه مديريت روستا، نهاد دهياري است که با شروع به کار دهياري ها بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي تحقق يافت.
 
جليل پور ادامه داد: نياز است بانوان دهيار به عنوان نمايندگان زنان در روستاها، مشکلات و مسائل حوزه مربوطه را بررسي و پيگيري نمايند.
مديرکل امور زنان و خانواده استانداري با توجه به جايگاه بانوان در خانواده عنوان نمود: بيمه مي تواند پشتوانه اي براي آينده افراد باشد. ظرفيت و امکان پوشش بيمه اي براي بانوان روستائي،کشاورز و عشاير در راستاي حمايت از معيشت خانوار مي تواند کمک بزرگي در جهت کاهش فقر و توسعه پايدار و توانمندي زنان در جامعه نمايد.
جليل پور بيان کرد: اميد است با همکاري مديريت محترم صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان،روستائيان و عشاير استان، اطلاع رساني لازم با موضوعات مزاياي بيمه در جهت حمايت از جامعه زنان صورت پذيرد.
در اين جلسه انواع مستمري هاي بيمه اي، سابقه بيمه، نحوه پرداخت حق بيمه بر اساس سطوح در آمدي افراد و ... توسط مديريت محترم صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان،روستائيان و عشاير استان توضيح داده شد.
 

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1399/12/26